Blog poświęcony polityce i bezpieczeństwu

Odkup odszkodowań

Problemem, z którym większość z nas się zmaga jest wypłacanie zbyt niskich odszkodowań

Wielu z nas nawet nie wie, że istnieje coś takiego jak odkup odszkodowania. Czy jest to korzystne? Czy może jednak warto zainteresować się kupnem normalnego odszkodowania? Co nam daje takie odszkodowanie?

odkup odszkodowania
Odkup odszkodowań, czyli przekazanie swoich roszczeń komuś innemu na przykład kancelarii odszkodowawczej.
Pozwala to takiej kancelarii na negocjacje z ubezpieczycielem odnośnie wypłaty naszego odszkodowania. Wiele ubezpieczycieli przeważnie wypłaca za niskie odszkodowania. Kancelaria będzie walczyć, abyśmy dostali wyższe odszkodowanie niż proponuje nam ubezpieczyciel. Jeśli nie dochodzi do porozumienia z obydwu stron, sprawy często kończą się w sądzie. Nie musisz brać udziału w sprawach sądowych. To problem kancelarii. Natomiast Tobie wypłacą oni odszkodowanie szybciej, niż sprawa sądowa dobiegnie końca.
Gdy nie przekażemy swoich roszczeń żadnej instytucji i będziemy zabiegać o odszkodowanie wyższe niż takie, które nasz ubezpieczyciel zaproponował nam, może trwać to naprawdę sporo czasu. Dlatego warto pomyśleć o odkupie odszkodowania.
Do takich kancelarii może się zgłosić każdy poszkodowany, jeśli uważa, że ubezpieczyciel wypłacił zbyt małą ilość pieniędzy. Najczęściej dotyczy to samochodów. Ubezpieczyciele potrafią nawet wypłacać o 30% mniejsze odszkodowania niż te, które powinni.
Pamiętajmy, że przy odkupie odszkodowania nie przeszkadza przyjęcie odszkodowania od ubezpieczyciela. Wypłacone pieniądze nie zamykają sprawy. Chyba, że mamy do czynienia z sytuacją w której poszkodowany podpisze ugodę, która oznacza zrzeknięcie się wszystkich roszczeń.
Ludzie martwią się również, czy mogą walczyć o wyższe odszkodowanie, gdy sprzedali już oni swoje uszkodzone auto. Odpowiedź brzmi tak, ponieważ auto nie jest już poddawane dodatkowym oględzinom.