Blog poświęcony polityce i bezpieczeństwu

Jaka wyprawka do szkoły?

podajnik do taśmy klejącej

Taśma klejąca do szkoły?

Kiedy wysyłamy nasze dziecko do szkoły jesteśmy świadomi wydatków z tym związanych. Wiemy, że należy wyposażyć dziecko w książki, zeszyty, długopisy i ołówki. Co jeszcze może się przydać uczniowi?

Z pewnością przydatny w szkole będzie piórnik, który pomieści wszystkie niezbędne przybory. Na rynku dostępne są piórniki wyposażone w specjalne gumki, służące do umieszczenia w nich długopisów, kredek i tym podobne. Zapobiegają one łamaniu się przedmiotów oraz wypadaniu ich z piórnika. Oczywiście istnieją również piórniki innego typu, jednak wszystkie modele charakteryzują się kolorowymi wzorami, często z postaciami z bajek.

Kolejną przydatną rzeczą mogą być kolorowe zakreślacze i pisaki, dzięki którym dziecko będzie mogło zaznaczać ważne rzeczy oraz nadawać kolor istotnym elementom. Ważne jest, aby były one trwałe i nie przebijały na drugą stronę kartki.

W szkole niezwykle przydatna jest również przezroczysta taśma klejąca. Oczywiście w komplecie z nożyczkami, które mogą być zastąpione przez podajnik do taśmy klejącej. Jest on wygodnym rozwiązaniem, ponieważ daje możliwość oderwania kawałka taśmy bez konieczności szukania nożyczek, a więc mamy wszystko w jednym miejscu. Jednak nożyczki też są potrzebne, ponieważ wycinanie jest w szkole dość popularnym zajęciem, a ponadto nożyczki mogą pomóc w wyrównaniu kartki, czy obcięciu kawałka nitki lub sznurka.

W szkole często używa się kolorowych kredek, dlatego warto zainwestować w takie, które są dobrej jakości i nie będą się łamały. Dodatkowo przydać się mogą pastele, farby, plastelina, bloki rysunkowe, kolorowe i techniczne oraz krępa.

Jak widać wyprawka dla ucznia nie kończy się na książkach, zeszytach, długopisach, ołówkach i plecaku. Często lista przydatnych rzeczy jest o wiele dłuższa, lecz zależy to od wielu czynników. Tak naprawdę listę niezbędnych rzeczy otrzymujemy w szkole, dlatego nie warto kupować zbyt wielu rzeczy na zapas.