Blog poświęcony polityce i bezpieczeństwu

Istebna

Istebna.

To piękne miejsce znajdujące się w powiecie cieszyńskim jest jednym z najbardziej malowniczych na całym Śląsku. Miejscowość położona na Beskidzie Śląskim tuż przy granicy z Czechami i Słowacją zachęca do odwiedzin i odpoczynku.
To jedno z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc w Polsce.
Odpoczynku aktywnego, wśród tras pieszych i rowerowych, albo trochę bardziej biernego nastawionego na mniej wymagającą agroturystykę.

Istebna wypoczynek to miejscowość turystyczna zachęcająca do odwiedzin.

Co można zobaczyć w Istebnej? Bardzo wiele w tym m.in:
Parafialny kościół katolicki pw. Dobrego Pasterza, Kurna chałupa Kawuloków (w lokalnej gwarze: kurlawo chałpa), Przełęcz Kubalonka, Parafialny kościół katolicki pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, Ośrodek Edukacji Ekologicznej, Kościół Matki Boskiej Fatimskiej na Stecówce, Kościół ewangelicko-augsburski, Kościół katolicki pw. Świętego Józefa na Mlaskawce, Muzeum prywatne Jana Wałacha – na Andziołówc (Kolekcja grafik, rysunków, obrazów i rzeźb), Muzeum prywatne i galeria rodziny Konarzewskich – na Andziołówce-Buczniku oraz izbę pamięci Jerzego Kukuczki.

Ale to nie wszystko.

Największym walorem jest piękna natura i wypoczynek na jej łonie. Przez wszystkie cztery pory roku oferuje swoje walory zadowalające każdego turystę lub osobę, szukającą noclegi. Istebna wypoczynek to miejsce, które warto odwiedzić.

Turystyka jest coraz popularniejszą formą spędzania wolnego czasu.

Warto, zanim ruszy się w świat poznać swoją najbliższą okolicę. Poznać Polskę. Niewiele jest w Polsce piękniejszych miejsc niż Istebna Wypoczynek w tym miejscu może być spełnieniem marzeń o interesujących miejscach, dzikiej przyrodzie i jednocześnie nie wymaga dalekich eskapad bo znajduje się w Polsce. A jej sąsiedztwo z Czechami i Słowacją pozwala na zaplanowanie eskapady do naszych sąsiadów zza południowej granicy. Trzeba się spieszyć, bo miejsca w tak atrakcyjnym rejonie rozchodzą się jak świeże bułeczki, więc rezerwuj czym prędzej i ciesz się z dobrze podjętej decyzji. Już dziś!

Sprawdź: http://domkinazlotymgroniu.pl/